15 перемог України, якими варто пишатися

  • Друк
  • Email
Все більше людей розуміють стратегічну важливість України як найбільшої країни Європи з величезним потенціалом

Після цілого ряду позитивних подій, українці, нарешті, відчули «прихід весни».

«Скарги на життя – українська національна звичка, але останнім часом у нас було чимало хороших новин», – говорить заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська в інтерв'ю, перебуваючи з торговою місією в Канаді. «Нафтогаз виграв у Газпрому в арбітражному суді Стокгольма. Важливість цієї перемоги в тому, що ми можемо купувати газ у Росії за ринковими, а не за завищеними цінами».

Арбітражному суду ще належить вирішити долю зустрічного позову Нафтогазу до Газпрому про націнки на суму $30,3 млрд.

«Припиніть говорити, що в Україні нічого не змінюється, – написав на своїй сторінці в Facebook Владислав Рашкован, заступник виконавчого директора МВФ. – Подивіться на результати останніх двох місяців».

Боротьба була довгою і виснажливою. На культурному рівні українці вибрали Європу, а не корумповану радянську систему

Справді, прогрес очевидний. Ось короткий список з 15 стрибків вперед, за якими підуть й інші перемоги:

1 червня. Канада ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Україною.

31 травня. Міжнародний арбітражний суд у Стокгольмі відхилив спірні вимоги Газпрому за принципом «бери або плати», прийнявши рішення на користь Нафтогазу.

30 травня. Сенат Нідерландів схвалив ратифікацію угоди про асоціацію між ЄС і Україною.

30 травня. Державна система Prozorro продала активи збанкрутілих банків на один мільярд гривень.

17 травня. Європейський союз схвалив безвізовий режим з Україною.

13 травня. Пісенний конкурс Євробачення, що відбувся в Україні, отримав відмінні оцінки від Європейського мовного союзу.

3 травня. Україна піднялася на тридцять пунктів в рейтингу Global Open Data Index, обігнавши більшість країн ЄС. Україна тепер займає 24-у сходинку, розмістившись після Швеції, Німеччини та Гонконгу.

Квітень-травень. В рамках стратегії лібералізації валютних операцій, Національний банк України скасував низку вимог щодо контролю над рухом капіталу.

26 квітня. Президент Петро Порошенко підписав закон, що спрощує процедури капіталізації та реорганізації банків.

19 квітня. Кабінет міністрів затвердив фінансування днопоглиблювальних робіт нового зернового терміналу, який в даний час будується компанією MV-Cargo, яка є спільним підприємством Cargill. Загальний обсяг інвестицій становить $150 млн, а також фінансується ЄБРР і МФК.

14 квітня. Порошенко підписав закон про трирічне бюджетне планування.

13 квітня. Верховна рада затвердила закон про ринок електроенергії, який вводить низку важливих реформ для лібералізації енергетичного ринку країни.

3 квітня. Міжнародний валютний фонд затвердив виділення чергового траншу в розмірі $1 млрд, в результаті чого загальна сума виплат складе $8,38 млрд.

3 квітня. В рамках реалізації проекту Європейського банку реконструкції та розвитку, набув чинності закон про фінансову реструктуризацію і почав роботу секретаріат з фінансової реструктуризації.

1 квітня. Міністерство фінансів запустило автоматичний електронний реєстр відшкодування ПДВ.

Вражаючий список. А ось ще чотири досягнення:

1. Нове Національне антикорупційне бюро України заарештувало двох високопоставлених чиновників за звинуваченням у корупції.

2. МВФ виділив Україні $1 млрд, але прив'язав це фінансування до реформ, а саме до створення Антикорупційного суду і надання додаткових повноважень для Національного антикорупційного бюро України.

3. Цього року в Україну заходить лоукостер Ryan Air. Це визнання ділової та туристичної значимості для країни Європи, воно буде сприяти економічному зростанню, створить здорову конкуренцію на ринку і збільшить потік туристів.

4. І останнє, але не менш важливе. Теми російського скандалу в Сполучених Штатах і втручання Росії у французькі вибори не сходять зі сторінок світових видань, зруйнувавши надії Путіна на те, що санкції будуть скасовані або хоча б ослаблені. В той же час це піднімає авторитет України і підкреслює її важливість як форпосту боротьби з амбіціями Путіна про світове панування.

Все більше людей розуміють стратегічну важливість України як найбільшої країни Європи з величезним потенціалом. Україна є четвертою у світі державою за рівнем освіти. Вона - третя в світі з IT-аутсорсингу після США та Індії.

Україна – сільськогосподарський гігант, який є найбільшим експортером соняшникової олії, другим за величиною експортером зерна і третім за величиною експортером кукурудзи. Україна стане одним з двигунів світової економіки, поваливши корумповані еліти і перемігши Росію.

Боротьба була довгою і виснажливою. На культурному рівні українці вибрали Європу, а не корумповану радянську систему. І хоча багато хто з нас хотіли б більш швидких змін, факт полягає в тому, що ніщо і ніхто не може піти наперекір власній долі.

 

Оригінал

Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація