Як кіровоградці покращують свою українську

  • Друк
  • Email

Як все починалося
За ініціативи Всеукраїнського Комітету захисту української мови та народного депутата Олександра Донія в Києві на початку 2013 року розпочали свою діяльність «Безкоштовні курси української мови». Кіровоградці – не лише підтримали ініціативу старту курсів по Україні, а й одними з першими втілили її в життя.

Розпочали роботу в Кіровограді 16 липня, коли відбувся перший семінар-навчання. Учасники семінару висловили бажання зробити такі зустрічі регулярними, щоб мати можливість підвищити рівень мовної культури.

Продовження історії
З 1 жовтня 2013 року безкоштовні курси української мови в Кіровоградірозпочали свою роботу за підтримки інформаційно-аналітичного центру «Перевесло» та депутата міської ради, координатора проекту в м. Кіровограді Сергія Михальонка. Відкриття проекту «Безкоштовні курси української мови – навчи друга розмовляти українською» відбулося 3 жовтня. На відкритті були присутні народний депутат України, ініціатор створення Всеукраїнського комітету захисту української мови Олесь Доній та координатор Всеукраїнського проекту Анастасія Розлуцька, а також відомі кіровоградські педагоги Василь Марко, Олександр Ратушняк, митці, журналісти та люди, котрі зацікавилися ідеєю.

Бажання навчатися виявили близько 50 кіровоградців. Учасникам запропонували виконати тестові завдання. Відповідно до результатів усі учасники були об’єднані у дві групи: багато кіровоградців володіють рідною мовою, проте у своєму мовленні часто використовують суржик. Тим, хто ніколи не вивчав української, запропонували об’єднатися в окрему групу для більш ефективної роботи курсів. Викладати українську мову виявили бажання вчителі української мови та літератури кіровоградських шкіл: Вельгун Н.М., Снідевич Т.А., Стародубцова О.І., Малишко Т.В.

Збиратися на заняття вирішили щотверга в приміщенні інформаційно-аналітичного центру «Перевесло», кожне четверте заняття – літературне. На уроках мови були розглянуті правила вживання м’якого знака, апострофа. Учасники курсів пригадали, як визначати частини мови, а також познайомилися з деякими особливостями відмінкових закінчень іменників, утворення ступенів порівняння прикметників та правила, коли не зі словами пишеться разом і окремо.

Літературний напрямок курсів був досить насиченим: учасники курсів мали нагоду побувати на презентаціях книги Володимира Панченка «Сонячний годинник» та поспілкуватися з автором книги, альманаху молодої української літератури «Знак» за участі поетів Олега Коцарева і Мирослава Лаюка; прослухати лекції Василя Марка «Таїна художнього слова» та Григорія Клочека «Два місяці і чотири дні із життя Тараса Шевченка». Ці заходи залишили незабутні враження в учасників, про що свідчать їхні відгуки та бажання проводити такі зустрічі в майбутньому.

Знаковою подією для проекту в нашому регіоні стало навчання державних службовців обласної ради, яке розпочалося 18 жовтня 2013 року. Саме вони у своїй щоденній практиці зустрічаються з проблемами, як правильно оформити письмове висловлювання чи то усно відповісти на запитання. Слухачам цієї категорії запропоновано курс «Мистецтво ділового спілкування».

Викладачі курсів відзначають, що всі учасники – високоінтелектуальні особистості, кожен майстер своєї справи. Проте цих людей об’єднує бажання були справжніми українцями, що неможливо без досконалого знання рідної мови.

Наші плани
«Безкоштовні курси української мови» будуть працювати до травня 2013 року. У нас буде ще багато цікавого й корисного! Наступна зустріч відбудеться 16 січня 2013 року о 17.30 в приміщенні ІАЦ «Перевесло» (вул. Острівська 2, кімн. 8). Курс «Мистецтво ділового спілкування» для державних службовці обласної ради продовжить свою роботу 17 січня 2013 року о 16.00.

Привітання
Народний депутат України Олександр Доній, координатор Всеукраїнського проекту «Безкоштовні курси української мови Анастасія Розлуцька, координатор проекту в м. Кіровограді Сергій Михальонок, викладачі курсів, ІАЦ «Перевесло» вітають усіх учасників проекту «Безкоштовні курси української мови» з Новим 2014 роком та Різдвом Христовим! Нехай ці свята стануть вісниками оновлення, мрій і сподівань та принесуть у Ваші родини добро, мир і достаток.

Останнє редагування Вівторок, 14 липня 2015 21:10
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація