У Кіровограді провели перший фаховий семінар з української мови

  • Друк
  • Email

Вчора, 16 липня, в ІАЦ «Перевесло» відбувся семінар з української мови, який провела Наталя Вельгун, вчитель української мови та літератури, заступник директора ЗШ №24 міста Кіровоград. Навчання організовував Всеукраїнський комітет захисту української мови за підтримки інформаційно-аналітичного центру «Перевесло».

«Суржик втерся в нашу мову і масово змушує йому коритися, наше ж завдання не дати знищити українську мову», - на початку заходу сказав Сергій Михальонок, депутат міської ради, координатор Всеукраїнського комітету захисту української мови. Були висунуті пропозиції впровадити із навчального року регулярні зустрічі-семінари української мови як для молоді, так і для чиновників. Перший крок для цього зроблено.

Пані Наталя згадала, що саме 16 липня вперше було відзначено День Незалежності України, було проголошено Декларацію про державний суверенітет України. Тож, можливо, і невипадково саме в цей день відбувся перший в Кіровограді подібний семінар.

У пілотному навчанні-семінарі взяли участь 25 осіб: 3 місцевих депутати, школярі, студенти, вчителі, журналісти. Майстерно протягом 45 хвилин Наталя Вельгун зачаровувала різноманітністю українського словотворення: синоніми, кличні відмінки, закінчення, епітети. Все здалося таким близьким, знайомим та рідним. Відкрилися таємниці словесної творчості. Трішки граматики і на практиці одразу ж закріпилося все грою і цікавинками від автора проекту. Згодом, продовжуючи відвідувати регулярно ці семінари, бажаючі навчаться розмовляти рідною мовою всюди: в крамниці, на пошті, у побуті.

«Ми вам допоможемо поповнити запас українських слів і відчинимо двері до мовного світу Лесі Українки, Дмитра Павличка, Ліни Костенко. Ви переконаєтесь, що знання рідної мови – це ознака інтелігентності та аристократизму!» - говорить Н.Вельгун.

До наступної зустрічі!

Останнє редагування Вівторок, 14 липня 2015 21:09
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація