Версія для друку

Завершення другого року навчання на курсах української мови

В Кіровограді завершився другий етап курсів української мови Всеукраїнського проекту «Безкоштовні курси української мови – навчи друга розмовляти українською». Проект успішно працює по всій Україні, і серед кіровоградців є чимало тих, хто бажає покращити свої знання в даній царині.

Сергій Михальонок, керівник цього проекту в місті Кіровограді, у червні 2013 року підтримав ініціативу Олеся Донія щодо організації курсів у нашому місті і нині докладає зусиль, щоб продовжити життя цій надважливій справі та залучати ще більше містян до вивчення рідної мови. Мешканці міста, які навчались протягом семи місяців, отримали сертифікати, що є свідченням успішного засвоєння програми. «Українці об’єднаються навколо історичних спільностей, відтак історія та мова зіграють вирішальну роль у національному самовизначенні, - поділився думками під час вручення сертифікатів С.Михальонок. – Ми зобов’язані підвищувати рівень національної свідомості, що створить для ворога неподоланний бар’єр».

Вчителі, які другий рік поспіль працюють у рамках проекту, здобули вже певний досвід у цій сфері. Їхні враження від реалізації проекту є позитивними, і вони б бажали продовження його в подальшому. «Нам приємно працювати з людьми, які відчувають внутрішню потребу у вивченні української мови. Це свідчить, що людина по-справжньому любить землю, на якій живе. Серед наших слухачів є кілька осіб інших національностей, які приїхали з інших країн, і вони вважають своїм обов’язком вивчити українську та послуговуватися нею в усіх сферах свого життя. Це має бути прикладом для українців, які нехтують рідною мовою», - говорить Оксана Стародубцова, вчитель української мови та літератури ЗШ № 2 м. Кіровограда.

Олександр Ратушняк, кандидат педагогічних наук, вважає наявність таких курсів у нашому місті дуже важливим і закликає сміливо використовувати українську та не боятися помилок: «Мова – це живий організм, який зазнає постійного впливу від діалектів або інших мов. Від цього вона стає більш пристосованою до використання, тому потрібно допомогати їй проникати в усі сфери життя».

В наших планах продовжувати проект і в майбутньому, адже кількість охочих до вивчення рідної мови збільшується. Ми запрошуємо до співпраці викладачів та студентів філологічного факультету педуніверситету, педагогів шкіл. Протягом серпня-вересня можна буде записатись до груп навчання і вже з 1 жовтня відвідувати заняття. Також у весняно-літній період у рамках проекту працюватиме український розмовний клуб, до якого пропонуємо долучатися усім, хто любить спілкуватися українською.

Останнє редагування Вівторок, 14 липня 2015 21:09
Loading...