«Безкоштовні курси української мови» в Кіровограді. Другий мовно-навчальний сезон триває

  • Друк
  • Email

«Безкоштовні курси української мови»об’єднали охочих знати рідну мову та розпочали мовно-навчальний сезон. Прикметно, що знати українську й послуговуватися нею бажають не лише українці.

Сасей Джон та його донька Аміна старанно заповнюють анкету на відкритті другого сезону курсів

Усіх учнів об’єднано у дві групи за рівнем володіння мовою. Практично вже було розглянуто формули привітання та звертання, особливості розмови по телефону: кожен учень утворив форму кличного відмінка власного імені, звернувся до знайомих, використовуючи вишукані українські формули етикету, а також зателефонував своєму одногрупнику. Перші відповіді, як зазвичай, були несміливими. Проте чимдалі, тим швидше зникає психологічний бар’єр і укріплюється бажання все частіше випробувати свої мовні можливості в нестандартних ситуаціях.

Результати анкетування свідчать, що слухачі потребують удосконалення саме усного мовлення. Проте тестові завдання показали, що без підвищення письмової грамотності не обійтися. Тому правила ми все ж учимо, але робимо це набагато завзятіше, ніж учні в школі чи студенти в університеті.

Обмін враженнями після занять свідчить, що й учні, й викладачі отримують від навчань заряд позитиву. А ще – нас більше, ніж минулоріч, і зала інформаційно-аналітичного центру «Перевесло» не поміщає всіх курсантів. Тож ми працюємо в обласній науковій бібліотеці імені Д.Чижевського за адресою: вул. Велика Перспективна, 24.

Керівник проекту «Безкоштовні курси української мови» в нашому місті Сергій Михальонок постійно опікується проблемами проекту, вважає його дуже важливим для зміцнення тилу:

«Це не дасть можливості розгулятися ворожим настроям у нашому регіоні, сприятиме закріпленню національно-культурних компонентів у нашому світогляді».

Особливо важливою для нас є підтримка професора Києво-Могилянської академії, доктора філологічних наук, народного депутата України 1990-1994 рр. від м. Кіровограда Володимира Панченка:

«Усі, хто допомагає громадянам України вільно володіти державною мовою, заслуговують на глибоку повагу. Адже вони роблять людей багатшими, створюють для них нові можливості для комунікації, а заодно - ще й запобігають штучним "непорозумінням" на мовному ґрунті, що їх нам накидають різні політикани. У Кіровограді цю благородну роботу виконує Сергій Михальонок, керівник проекту "Безкоштовні курси української мови". Шануймо його зусилля!»

Наталія Вельгун

Останнє редагування Вівторок, 14 липня 2015 21:07
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація