Кіровоградські держслужбовці прийшли на безкоштовні курси української мови

  • Друк
  • Email

Упевнений старт Всеукраїнського проекту «Безкоштовні курси української мови» в Кіровограді об’єднав чимало зацікавлених громадян. Це спонукало організаторів до розширення кількості груп для навчання «учнів» із різним рівнем знань та потреб. «За весь період своєї педагогічної діяльності я вперше зустрічаюся з таким бажанням вивчати українську мову», - ділиться враженнями вчитель української мови та літератури Снідевич Т.А. Тетяна Андріївна розпочала навчання слухачів, для яких українська мова в силу певних життєвих обставин була іноземною.

У п’ятницю на перше заняття з української мови організовано прийшла група державних службовців обласної ради. Саме вони у своїй щоденній практиці зустрічаються з проблемами, як правильно оформити письмове висловлювання чи то усно відповісти на запитання. Слухачі цієї категорії були ознайомлені з програмою курсів, а також із поняттями «національна», літературна» та «державна» мова. В ролі учнів державні службовці також побували, виконуючи тестові завдання.

Не змінили своїх намірів щодо вдосконалення мовленнєвої грамотності й кіровоградці, які прийшли на заняття вдруге. Дехто з учасників завітав із друзями, дослухавшись до заклику «Навчи друга розмовляти українською», що належить ініціатору Всеукраїнського проекту О. Донію. Поза сумнівом залишається високий інтелектуальний рівень кожного слухача курсів, проте вони, як слухняні учні, працюють над завданнями, що сприяють удосконаленню письмової грамотності та очишенню усного мовлення. Між слухачами цієї групи виникають дискусії, які свідчать про небайдужість до суспільних проблем. Відповіді на питання «Чи залежить щастя кожного з нас від щастя свого народу?» були надійно аргументовані та підтверджені життєвими прикладами. Наведені докази вражають: кожен із нас вважає себе невіддільною частинкою української громади. І хоча докази та приклади були переконливі, ніхто з учасників дискусії не змінив своєї першої думки. А це означає, що українці – послідовні й логічні у своїх діях, що неодмінно допоможе їм досягти поставленої мети.

 

 

Останнє редагування Вівторок, 14 липня 2015 21:07
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація