Версія для друку

Кіровоградці покращують знання державної мови

Всеукраїнський проект «Безкоштовні курси української мови», що розпочався в Кіровограді у 2013 році з ініціативи керівника ІАЦ «Перевесло» Сергія Михальонка, продовжує об’єднувати охочих знати українську. З 1 жовтня 2014 року кіровоградці, які бажають вивчити або вдосконалити українську, працюють двох групах.

Цьогорічною ознакою роботи курсів стало збільшення кількості слухачів. Нашими однодумцями стали вірменка Ліліт, афроукраїнці Аміна та Сасей, луганчани, які недолею опинилися на Кіровоградщині, Ігор та Наталія. Продовжує наполегливо оволодівати українською другий рік поспіль молдаванин Сергій. Заняття проходять щотижня в бібліотеці імені Д. Чижевського в залах гуманітарних та технічних наук.

Заняття структурно розподілялися на три частини: граматичні, комунікативні та народознавчі теми. На заняттях були розглянуті такі граматичні теми: «Особливості алфавіту української мови, вимова голосних звуків», «Чергування голосних та приголосних звуків», «Спрощення в групах приголосних звуків», «Вживання м’якого знака, апострофа», «Написання буквосполучень йо, ьо», «Правопис префіксів». На останньому підсумковому занятті півріччя слухачами курсів був написаний диктант на вивчені теми. Приємно, що всі слухачі впоралися з написанням диктанту. Оскільки курси орієнтовані насамперед на оволодіння слухачами усною формою розмовно-побутового мовлення, то комунікативним темам приділялася значна увага.

Переважна більшість завдань була спрямована на розвиток навичок діалогічного мовлення. Комунікативні теми складалися з компетенцій, лексико-граматичного матеріалу, діалогів (мікродіалогів) та навчальних діалогів. На заняттях розгядалися наступні комунікативні теми: «Знайомство»; «Звертання»; «Зустріч»; «Телефонна розмова»; «Місто»; « Котра година?»; « Побут».

Для того, щоб познайомити слухачів з українськими звичаями та традиціями, показати їм унікальність української нації, її менталітет та характер , особлива увага на заняттях приділялася цікавинкам української мови та народознавчим темам. На заняттях були розглянуті такі народознавчі теми: «Михайло на білому коні»; «Дай, Андрію, знати, яку долю ждати», «А хто-хто Миколая любить», «Традиції святкування Нового року»; «Святий вечір та Різдво в Україні». Цікаво, що слухачі самі долучалися до написання віршів про Україну та українську мову, тому наприкінці курсів планується укласти невеличку добірочку віршів.

На день Незалежності в рамках курсів була проведена акція на підтримку захисників нашої країни: наймолодші кіровоградці написали свої побажання воїнам. В листопаді слухачі курсів зустрілись із дитячим письменником Іваном Андрусяком.

Наші курси відвідують люди різних національностей, однак всіх їх об’єднує величезне бажання вивчити українську мову та відчувати себе справжніми українцями. Тож керівник Сергій Михальонок та викладачі проекту вітають усіх слухачів курсів української мови з Новим 2015 роком та Різдвом Христовим!

Так хочеться всіх з святом привітати,
Нехай здоров’я й щастя йдуть у дім,
Хай буде в домі радості багато,
А головне — це мир і спокій в нім!

Останнє редагування Вівторок, 14 липня 2015 21:06
Loading...