У Кіровограді відкрили «Безкоштовні курси української мови»

  • Друк
  • Email

Учора в приміщені ІАЦ «Перевесло» презентували безкоштовні курси української мови. На відкритті були присутні фундатор проекту «Безкоштовні курси української мови», народний депутат України, ініціатор створення Всеукраїнського комітету захисту української мови Олесь Доній та координатор Всеукраїнського проекту Анастасія Розлуцька, а також відомі кіровоградські педагоги Василь Марко, Олександр Ратушняк, Наталія Вельгун, митці, журналісти та люди, котрі зацікавилися ідеєю.

Сергій Михальонок, куратор проекту в Кіровоградській області, зазначив: «Курси дуже важливі і ми відразу відгукнулись на таку ініціативу. Нас підтримали педагоги, які також охоче зголосилися на добровільних засадах поділитися своїми знаннями».

Про рідну мову як мову інтелігенції, про значення її в житті українців говорив професор КДПУ ім. В. Винниченка Василь Марко. Василь Петрович розповів присутнім про глибинний зміст художнього слова та важливість його дослідження.

Викладач української літератури КДПУ ім. В. Виниченка Олександр Ратушняк також відмітив, що «на сучасному етапі українська мова перестає бути мовою низьких прошарків населення, зараз це елітарна мова». Анастасія Розлуцька коментує подію: "Власне проблематика того чи іншого заняття буде, в першу чергу, визначатися побажаннями самих слухачів. Зустрічі не мають нагадувати шкільні уроки чи студентські заняття, де викладач щось виголошує, а аудиторія слухає і занотовує. Важливо, щоб люди якомога більше спілкувалися українською мовою, обговорювали українською і політичні аспекти, і повсякденні справи. Не стільки навчання граматиці, скільки комунікування українською, подолання людьми психологічного бар’єру у спілкуванні українською, розширення загальнокультурного українознавчого рівня є для нас головним".

Учениця Кіровоградського ліцею Дарія Богуславська ділиться думками: «Я вільно володію української мовою, але бездоганності немає меж, тому, побачивши оголошення про курси, відразу вирішила записатися. Від курсів очікую отримати багато нових вражень, почути думки мудрих і досвідчених людей та дізнатися про нові погляди на літературу як сучасну, так і класичну».

Олесь Доній відзначив важливість події для України та Кіровоградщини зокрема. Депутат повідомив, що в рамках проведення «Безкоштовних курсів української мови» будуть залучатися до проекту відомі письменники, громадські діячі, журналісти, співаки, які поділяться своїми знаннями та поглядами на розвиток української мови.

 

Останнє редагування Вівторок, 14 липня 2015 21:06
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація