Професор Г. Д. Клочек: «Шевченко – моя остання любов: вищого майстра слова я не знаю»!

  • Друк
  • Email

26 грудня у приміщенні Інформаційно-аналітичного центру «Перевесло» в рамках проекту «Безкоштовні курси української мови» відбулася зустріч із професором Г. Клочеком. Професор літератури та шевченкознавець прочитав лекцію під назвою «Два місяці і чотири дні із життя Тараса Шевченка». «Шевченко – моя остання любов: вищого майстра слова я не знаю», - емоційно зізнається професор Клочек.

Григорій Дмитрович, зокрема розповів: «Шевченка зараз все менше розуміють. Причиною тому є віддаленість його творчості від сучасного життя та його мови від нинішньої. Таким чином відбувається віддаленість наших сучасників від сприймання Шевченка. Тарас Григорович був художником – він уявляв картини, які писав не лише пензлем, а й словами.

«Страшно впасти у кайдани, умирать в неволі, а ще гірше – спати, спати і спати на волі», - коли Шевченко писав ці рядки, він знав, що за свою свободолюбиву творчість буде покараний. Проте він зробив свій життєвий вибір і був вірним йому все життя, яке рідко було до нього ласкавим. Імперська Москва ХІХ століття так же боялась втратити Україну, як і влада нинішньої Росії цього боїться. Адже без України не буде Російської імперії. Саме через те протягом кілької століть відбувається нещадне придушення будь-яких національних рухів та проявів» - зазначив літературознавець.

Григорій Дмитрович запропонував слухачам поезії із циклу «В казематі» для аналізу. Деякі поезії розкрили таємниці художнього впливу на читача, а також професор показав слухачам, який підтекст може бути у творах. «Ми є нація, ми – живий організм», - саме про це писав пророк ще у ХІХ столітті, натякаючи, що злодійські справи творяться лукавими. Сказав Г.Клочек і про лукавство нинішнього гаранта Конституції та про лукаві справи політиків. «Проблема української нації – відсутність еліти, - впевнений у цьому професор. – Без еліти Україна, як покинута хата з поезій Т.Шевченка».

«Годіть! Смирітеся, молітесь Богу і згадуйте один другого. Свою Україну любіть, любіть її... Во время люте, в остатню тяжкую минуту за неї Господа моліть» - заклик Шевченка, що особливо актуальний сьогодні.

Завершив свою розповідь Г.Клочек оптимістичними словами: «Нація не вбита, нація візьме своє!»

 

Останнє редагування Вівторок, 14 липня 2015 21:04
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація