Олександр Доній: «Ініціатива щодо вивчення української мови настільки позитивна, що обеззброює будь-якого супротивника»

  • Друк
  • Email

Координатор проекту «Безкоштовні курси української мови» в Кіровограді С. Михальонок та викладачі курсів Н. Вельгун, Т. Снідевич стали учасниками семінару-тренінгу з проблеми «Методичні та організаційні аспекти діяльності координаторів та викладачів проекту «Безкоштовні курси української мови «Навчи друга розмовляти українською», що пройшов у центрі Юдаїки Києво-Могилянської академії 23 листопада.

До учасників семінару з вітальним словом звернувся народний депутат України, ініціатор проекту «Безкоштовні курси української мови» Олександр Доній: «Ініціатива щодо вивчення української мови настільки позитивна, що обеззброює будь-якого супротивника». Він розповів про виникнення ідеї співпраці в межах країни з метою вивчення української мови, а також власну історію опанування рідної мови. «В першу чергу захід сприятиме налагодженню горизонтальних зв’язків», - коментує ідею зібрання О. Доній.

Аспірант Києво-Могилянської академії Катерина Мельник провела дослідження думок в аудиторії щодо проблем «Якими рисами має володіти викладач курсів?», який він – «ідеальний слухач», та надала корисні поради для організації роботи зі слухачами різних рівнів володіння мовою. Родзинкою тренінгового семінару стала лекція викладача національного університету «Києво-Могилянська академія» Надії Трач. Що є більш важливим для слухачів курсів – граматика чи лексика, як чують «українське слово» іноземці, переваги різних методів навчання, поради щодо пошуку необхідної інформації... Для цієї лекції, очевидно, що однієї години замало, тому учасники семінару висловили сподівання на наступні зустрічі.

В контексті подій сьогодення не можна було оминути увагою важливу подію – 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка: журналіст Юрій Макаров розкрив перед слухачами «іншого Шевченка», намагався зруйнувати стереотипні погляди на одіозну постать українського мистецтва, познайомив із інформацією, що лягла в основу створення документального фільму «Наш Шевченко».

Організатори семінару-тренінгу О. Доній, А. Розлуцька вбачають, що підвищення фахового рівня викладача є необхідною умовою підтримання активності проекту.

«Нам приємно працювати з людьми, які виявляють бажання знати та послуговуватися українською мовою. Наміри слухачів сприяють успішній реалізації проекту, завершення якого має відбутися в травні місяці. Проте на цьому курси української мови не припиняють свою діяльність: з осені ми продовжимо роботу і запропонуємо мешканцям міста зустрічі, як ми плануємо, в оновленому форматі», - ділиться враженнями депутат міської ради Сергій Михальонок.

 

Останнє редагування Вівторок, 14 липня 2015 21:00
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація