Прокуратура захистить права підприємців

  • Друк
  • Email

Про стан забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності йшла мова на нараді керівників правоохоронних органів в прокуратурі області.


У роботі заходу взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов, керівники правоохоронних та контролюючих органів регіону, прокурори міст та районів, керівники відділів апарату прокуратури області.


Проблема забезпечення захисту прав і законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності нині набула особливої значимості. Органами прокуратури в минулому і поточному році вжито низку заходів для усунення такого явища, як тиск на бізнес зі сторони контролерів та правоохоронців. Проте в регіоні ще мають місце факти незаконного втручання у підприємницьку діяльність.


Прокурорськими перевірками виявлено непоодинокі порушення які допускають працівники контролюючих та правоохоронних органів при проведенні перевірок кіровоградських підприємців. Найтиповіші з них - проведення позапланових перевірок з "надуманих" підстав та з перевищенням повноважень; за відсутності правових підстав працівниками правоохоронних органів ініціюються перевірки силами контролюючих органів; бездіяльність щодо своєчасності вирішення питання про повернення вилучених цінностей та фінансових документів; зняття обтяжень на майно; зняття арешту з банківських рахунків платників податків внаслідок чого підприємці позбавлені права нормально функціонувати та інші.


Такі незаконні дії контролерів та правоохоронців породжують численні скарги суб’єктів господарювання та порушують конституційні засади підприємницької діяльності. Тому лейтмотивом усієї наради звучало твердження щодо перебудування діяльності контролюючих та правоохоронних органів на захист інтересів підприємців. За результатами обговорення прийнято рішення щодо вжиття додаткових заходів на покращення стану законності в вказаній сфері.


Нагадаємо, що про факти незаконного втручання у підприємницьку діяльність контролюючих та правоохоронних органів можна повідомляти на телефон «Гарячої лінії» прокуратури Кіровоградської області.


Тел.: (0522) 27 63 10.


Прес-служба прокуратури області

Останнє редагування Субота, 16 березня 2013 10:24
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація