Педагогічна масляна

  • Друк
  • Email

Сьогодні педагогічний університет ім. В. Винниченка влаштував своїм студентам справжнє свято масляної із спаленням опудала зими, та смачними, безкоштовними млинцями з чаєм. Не зважаючи на похмуру погоду дійство супроводжувалось народними піснями та танцями, що подарувало гарний настрій всім учасникам.


Фото:Андрій Крившенко

Останнє редагування Субота, 16 березня 2013 17:31
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

1 коментар

  • Коментувати Михайло Четвер, 14 березня 2013 16:46 Автор Михайло

    Великий піст починається за сім тижнів до Великодня Дажбожого. За вісім тижнів Колодій(Масниця). Не все котові Масниця.За дев’ять тижнів –Всеїда. Можна їсти все.
    На Всеїду завершуються весілля.Тому неодружених парубків на Колодія одружували на колодочці. Прив’язували її до ноги. Так і ходив волочачи за собою. Масниця в українців аж ніяк не проводи зими,як у фінських народів. Просто в кінці зими ,на початку весни масово телилася худоба. Першого молока (молозива) багато,воно гірке і жирне. А жир не гіркий. З нього робили сметану. Її було стільки,що коти обжиралися. Тому : не все котові Масниця . Слова блін в українців немає. Є млинець. Можна було їсти млинці у сметані,але українці їли на масницю вареники з сиром у сметані. А бліни, точніше налисники з іншого свята. Називали їх «божі онучі». На сороковий день після Великодня Дажбожого ,у четвер, святкується Вшестя. Нібито Ісус Христос зійшов на небо. Але це свято набагато древніше. Виявляється бог Велес спускався з неба і входив в кожний колосок. Щоб йому було легше спускатися ліпили з хліба драбинки. А так,як він спускався босим ,щоб не намуляв ноги пекли « божі онучі»- налисники.
    Да і Марену,що символізує : темряву,холод,сирість, спалюють аж на Купайла. А вона відроджується знову,мабуть,з попелу.

Додаткова інформація