Нове у звітності до Пенсійного фонду

  • Друк
  • Email

Найбільш поширені запитання щодо формування звітності до органів Пенсійного фонду 12 березня 2013 року розглянуто на семінарі-навчанні з бухгалтерами підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців, які використовують працю найманих працівників, в управлінні Пенсійного фонду України Новгородківському районі.


Завідувач сектору персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж управління Тамара Кравченко здійснила короткий огляд змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які вступили в силу з 1 січня 2013 року та зупинилася на запитаннях, з якими найчастіше до органів Пенсійного фонду звертаються платники єдиного внеску.


Серед питань, які потребували більш детального роз’яснення були питання новостворених робочих місць та визначення працівників, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні. Завідувач сектору зробила акцент на чіткому розумінні поняття новоствореного місця, тобто новоствореним робочим місцем вважається місце при створенні нового суб’єкта господарювання або збільшення штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології, що потребують нових знань та умінь працівника. У визначенні осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, Тамара Кравченко звернулася до ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» та зосередила увагу присутніх на частині 3 ст. 24 та ст. 26 цього ж таки Закону по заходах щодо сприяння зайнятості населення та стимулювання роботодавців до працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці.


Також увагу присутніх було акцентовано на обліковуванні трудового стажу найманим працівникам через заповнення реквізиту «кількість днів перебування в трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця» (реквізит 15 у таблиці 6 додатку 4). Оскільки при заповненні даного реквізиту допускається найбільше помилок, завідувач сектору детально зупинилася на конкретних випадках, які можуть виникнути при формуванні звітності та наголосила, якщо працівник працював повний місяць, цей показник повинен відповідати кількості календарних днів у місяці. Якщо ж працівник звільнився, або був прийнятий на роботу серед місяця, то даний показник відповідає кількості календарних днів, які він пропрацював, з урахуванням дня звільнення. Якщо ж особа перебувала у відпустці (основній, додатковій, по вагітності і пологах) чи на лікарняному, даний показних все рівно заповнюється, задля уникнення втрати застрахованою особою трудового стажу, але вказується лише в одному з наявних по застрахованій особі рядків таблиці 6 дод.4.


Також на семінарі виступила начальник відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду в районі Алла Чигрин, яка наголосила на обов’язковості проведення взаємозвірення усіх розрахунків платників за видами платежів. По завершенні зустрічі присутнім було надано інформативні матеріали, в тому числі і методичні матеріали по запровадженим змінам в електронному вигляді.

Останнє редагування Четвер, 14 березня 2013 10:38
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація