Жителю Кіровограда виповнилося сто три роки

  • Друк
  • Email

Восьмого березня жителю Кіровограда Полікарпу Кур'ян виповнилося 103 роки. З цього приводу його відвідали та поздоровили міський голова Олександр Саінсус і начальник відділу соціальної підтримки населення міської ради Юлія Вовк.


Народився Полікарп Філімонович в селі Рівне Новоукраїнського району. Був одним із старших дітей у сім'ї, тому з ранніх років став помічником батькам. 1917 пішов у школу, де провчився сім років. Вчився добре, тому продовжив здобувати освіту в Анновський агрономічній школі. Підробляв на пошті - спочатку розносив телеграми, а потім працював телеграфістом. В голодомор 1932 - 1933 років припинив навчання в агрономічній школі, яку так і не закінчив. У 22 роки Полікарп Кур'ян одружився, жила молода сім'я біля батьків: час-то був не легке. 1934 у молодої сім'ї народилася перша дочка. А всього дітей у чоловіка було четверо. І всі дівчата - Раїса, Валентина, Євгенія та Людмила. По закінченні курсів телеграфістів він працював за фахом у рідному селі, в 1941 році став заступником начальника місцевої пошти.


Під час війни 1941 - 1945 років Полікарп Кур'ян служив зв'язківцем на Першому Українському фронті. Пройшов повними небезпеки фронтовими дорогами, проклав чимало кілометрів телефонного дроту. При звільненні одного з населених пунктів поряд з ним розірвався снаряд, внаслідок чого чоловік отримав контузію і його комісували. У рідному селі Полікарп Філімонович знову повернувся працювати на пошту, яку згодом очолив. І не змінював місце роботи до самого виходу на пенсію.


За бойові заслуги Полікарпа Филимоновича нагороджено орденом і медалями, за сумлінну працю в мирні дні - багатьма нагородами і почесними грамотами.

Останнє редагування Понеділок, 11 березня 2013 15:51
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація