Мишці шиють кримінал за «Камасутру»

  • Друк
  • Email

На сайті Служби безпеки України недавно з’явилося застереження не піддаватися на вимагання комп’ютерних шахраїв,що блокують Windows.Ця служба зробила дану заяву неспроста-хакери атакували ПК від її імені!Як потерпіла можу дещо додати до попередження СБУ-хай цей досвід знадобиться іншим і позбавить зловмисників неправедного заробітку.


4 березня приблизно о 21 годині вечора на мій монітор вискочило повідомлення синього кольору про те, що Windows заблоковано. Клавіатуру й мишу спаралізувало. З тексту я довідалася про себе та-а-а-а-ке! Там було написано,що Служба безпеки України упіймала мене на протиправних діях, а саме - перегляді та копіюванні матеріалів,що містять елементи педофілії, насилля та ГЕЙ-ПОРНО(саме так, великими літерами,певно, як найбільший злочин).Уже ці рядки дали мені зрозуміти,що це , певно,фейк, позаяк перегляд будь-яких сайтів не є криміналом. Проте моя підозра не давала ключа до розблокування, отож читаю далі. А далі «Служба безпеки» люб’язно обіцяла пробачити мені всі гріхи,якщо протягом 12 годин я змию свою провину грошима ,тобто заплачу штраф 220 гривень. Тоді комп’ютер буде розблоковано, а «дело удалено из архивов СБУ»!А не заплачу, то всім даним та «вінді» кінець і нову не поставлю! Курсор бігав лише по тому рядку,куди треба було вводити код електронної адреси ,де чекали моїх гривень.


Опус був написаний неоковирною російською мовою з масою грубих граматичних помилок. Яких-не скажу, щоб негідники не виправили і тим самим не приспали пильність освічених людей. В усьому іншому, мушу сказати,ця штука була складена з певним знанням вітчизняної ментальності. Державний прапор України, герб та емблема СБУ мали надати «документу» офіційності. У громадян країни, що багато років страждала від сталінських репресій, у крові спадковий страх перед КДБ ,попередником СБУ . З літератури та історії всі добре знають, що свого часу «дело» в такій структурі було смерті подібне чи принаймні руйнувало кар’єру і репутацію. Це мав бути перший стимул негайно бігти до терміналу і відправляти гроші, а то ще, боронь Боже , посадять і не слухатимуть, що ти не верблюд,що ти в Інтернеті дивишся виключно погоду і мультики про Міккі- Мауса.


Другий спонукальний момент до « сплати штрафу» побудований на традиційному переконанні багатьох, що порнографія - це непристойно,брудно, ганебно і мабуть же, злочинно, якщо сама СБУ це відстежує.А уявіть собі стан юзера, який у той момент справді дивився щось у подібному жанрі( а воно часто спамом преться навіть на сайти про марки автомобілів, фарбування стін чи вирощування огірків).Це ж атас, догрався! Хто тут ,навіть дорослий,буде вмикати здоровий глузд і пригадувати, що зображене на тих картинках чи й щось крутіше він періодично робить у спальні?Що в результаті схожих дій він і на світ появився? І що у вільному телеефірі( наприклад, «НТВ-мир»,Льоня Закошанський,)показують часом таке,що профільним сайтам умитися треба? Тут не до логіки,тут треба бігом рятуватися,дві сотні не гроші,бо раптом на роботі дізнаються,що ти під ковпаком у спецслужб…


Ще більше,ніж широкого розголосу, жертви вірусу могли боятися своїх домашніх, особливо ревнивих чоловіків чи дружин з консервативним мисленням. Той, хто виявив ступор комп’ютера першим і таки крадькома повзав по ресурсах з «полуничкою», тисячу б кинув,аби не дізналася « половинка» і не гахнула по тім’ячку чимось на зразок «Ага, он що в тебе в думках,ось чому ти перебрався(лася) спати на диван ось чому вечорами пропадаєш,я тебе вже не влаштовую, ти збоченець(повія),тобі треба отакі»… ну і так далі. А якщо людина й по життю десь порушила подружню вірність,то це Армагеддон.На його відвернення і зарплати не шкода!


Я не заздрю тим потерпілим,що витратили на замітання слідів своєї «гріховності» всю готівку і все одно дістали і в хвіст і в гриву. Адже справжня СБУ попереджає,що внесення грошей не призводить до розблокування комп’ютера! І третій момент,що теж міг примусити заплатити навіть людей, що відвідують «штрафні» сайти по службі і ніхто їх за це ніколи не карав .Це юристи, педагоги, психологи,журналісти, міліціонери,медики.Вони, як і більшість співгромадян, знають про лідерські місця нашої країни на шкалі корупції,знають про поширену практику вимагань, хабарів та шантажу,про надуману оплату за кожну консультацію чи нікчемний папірець і їх могло й не здивувати,що навіть Служба безпеки заробляє таким способом замість того, щоб «шпигунів ловити».Я й сама,зізнаюся, про всяк випадок туди передзвонила.


Код електронного гаманця, куди слід було переправити гроші,мінявся 5 разів! U664918718919,U229376091751,U391198085398,U378107432595,U390130689297.


Ні копійки сюди ні під яким соусом!
Ці трояни вражали комп’ютери навіть з антивірусами .І найчастіше під час перегляду зовсім не інтимних сцен, а художніх фільмів оn-line, особливо якщо вони були знайдені не з першої спроби.


Збулася я фальшивого електронного есбеушника досить легко,а як саме,теж не скажу,бо кляті хакери і на мою методику знайдуть протиотруту.


У подібних випадках треба зберігати рівновагу, не панікувати, не платити і звертатися до фахівців. Особливо тим користувачам,які працюють за комп’ютером недавно і думають, що вірус-це лише гостра респіраторна інфекція чи грип.
Зоряна Гвер

Останнє редагування Четвер, 07 березня 2013 12:41
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація