Як не стати жертвою терористів

  • Друк
  • Email

Однією із серйозних загроз для сучасного суспільства є тероризм. Найчастіше терористичні акти пов’язані з небезпекою вибухів.

Вибухонебезпечні пристрої зловмисники переважно розміщують у місцях великого скупчення людей: у громадському транспорті, супермаркетах, кінотеатрах, на стадіонах, в установах, на підприємствах тощо. Тож у таких місцях насамперед слід звертати увагу на залишені, начебто випадково забуті речі, зокрема пакунки, сумки, у яких можуть знаходитися вибухонебезпечні предмети.

Знешкоджувати їх мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

 

При виявленні підозрілого предмета, що може виявитися вибухонебезпечним:

- не чіпайте, не відкривайте, не пересовуйте знахідку;

- зафіксуйте точний час, коли її виявили;

- відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;

- відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;

- припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

- організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;

- про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити місцевим органам влади (сільська рада, відділення міліції, районний відділ ДСНС України в областіза номером 101).

Пам’ятайте! Якщо ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до його епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятівникам. Найкраще, що ви можете зробити, – залишити небезпечне місце.

Варто знати, що зловмисники часто встановлюють бомби парами, щоб через деякий час після вибуху першої з них пролунав другий вибух. Зловмисники сподіваються на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі і представники силових структур, і при повторному вибухові жертв буде набагато більше. Тож будьте уважні та обережні!

НМЦ та ЦЗ БЖД Кіровоградської області 

 

 

 

Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація