Народні депутати визначили як працюватиме місто в умовах АТО

  • Друк
  • Email

Верховна Рада України підтримала за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій» ( №3177-д), який спрямованийна забезпечення функціонування системи місцевого самоврядування в умовах проведення антитерористичної операції. За вказане рішення 28 січня проголосувало За це рішення проголосувало 226 нардепів.  

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» та «Про військово-цивільні адміністрації» в частині: виконання повноважень органів місцевого самоврядування відповідними військово-цивільними адміністраціями на період проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей; дострокового припинення повноважень відповідних рад, сільських, селищних, міських голів; уточнення положень щодо статусу і призначення військово-цивільних адміністрацій, їх організації та повноважень, порядку призначення керівника військово-цивільної адміністрації.

Проектом пропонується передбачити, що "військово-цивільні адміністрації є юридичними особами публічного права. Військово-цивільні адміністрації населених пунктів набувають прав та обов'язків з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Законопроектом також пропонується встановити, що "районні та обласні державні адміністрації, які набули статусу військово-цивільних адміністрацій, не потребують перереєстрації як юридичні особи публічного права. В офіційній назві цих органів може застосовуватися поряд з назвою у відповідності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців додаткова назва "військово-цивільна адміністрація", що вказує на їх тимчасовий статус із додатковими повноваженнями.

Згідно із законопроектом, "фінансування діяльності військово-цивільних адміністрацій населених пунктів здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, а районних і обласних військово-цивільних адміністрацій - за рахунок коштів Державного бюджету України та відповідних районних і обласних бюджетів".

Народні депутати підтримали рішення на другому читанні, за вказаний законопроект проголосують за скороченою процедурою. 

 

Нагадаємо, що народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у повторному першому читанні доопрацьованого законопроекту прийняти його за основу та в цілому як Закон.

 

Останнє редагування Четвер, 28 січня 2016 11:56
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація