Сепаратисти серед нас (ФОТОДОКАЗ)

  • Друк
  • Email

Приїхали активісти "Народного контролю" та благодійної організації "Кіровоград - Самопоміч" у КІСМ, де живе 11 дітей переселених з окупованих областей, із бажанням до Миколая подарувати солодощі.

Діти разом із мамами охоче вийшли за подарунками, однак один хлопчик був особливий - на правому рукаві курточки у нього була прикріплена георгіївська стрічка

Довідка.

Спроби утвердити гвардійську стрічку під назвою «георгіївська» як символ перемоги над нацизмом розпочалися 2005 року в Росії. З ініціативи державної інформаційної агенції «РИА Новости» стартувала однойменна акція. За її задумом, вона мала стати символом Перемоги, а також пов’язати радянську історію з військовою славою дореволюційної та сучасної Росії.

Ототожнення георгіївської та гвардійської стрічок у ході акції стало, по суті, спробою монополізувати перемогу над нацизмом, представити її як суто національну російську. Вклад інших народів, у тому числі, й українського, нівелюється. Цілком однозначно подібну трактовку озвучив уряд РФ у особі прем’єр-міністра В. Путіна 2010 року, коли заявив про виключну роль росіян та Росії у Великій Вітчизняній війні. 

Таким чином, чорно-оранжева стрічка використовувалася у символіці Російської імперії, білогвардійському русі, радянських нагородах наприкінці та після Другої світової війни, а також у сучасних російських відзнаках. У всіх випадках вона символізувала, у першу чергу, силу та міць російської армії, велич держави.

Факти використання її російськими націоналістами, що воювали на стороні нацистів, не дозволяють говорити про виключну «антифашистську» спрямованість. Георгіївська стрічка є, перш за все, елементом російської національної символіки, вираженням складної долі російського народу в ХХ столітті. Так само, як і триколірний прапор, і Андріївський стяг. 

Тож вважати її абстрактним символом Перемоги над нацизмом не можна. За такого підходу величезні жертви українського народу (як і інших народів колишнього СРСР) та активна участь у боротьбі з Третім Рейхом виглядають другорядними та знеціненими. 

Оприлюднено:  http://upi.org.ua/news/georgijivska_strichka_shho_vona_oznachae/2014-05-02-18897

Останнє редагування Понеділок, 21 грудня 2015 12:26
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація