На днях кіровоградці дізнавалися все про доступ до публічної інформації

  • Друк
  • Email

На днях кіровоградці дізнавалися все про доступ до публічної інформації.  Серед майже трьох десятків  учасників — громадські діячі, представники громадських  ЗМІ не тільки з Кіровограда, а й із Компаніївки, Світловодська, Олександрії, Малої Виски, Новоукраїнки…

 «Родзинкою» програми став Закон України «Про доступ до публічної інформації», згідно з яким уся інформація про діяльність  органів влади має бути доступною, крім випадків обґрунтованого обмеження у доступі до інформації, що є  конфіденційна, службова чи таємна.  Учасникам покроково розказали, як і до яких структур ефективно сформувати запит, щоб максимально швидко одержати точну відповідь; що робити у разі відмови державних органів надавати інформацію та як оскаржити відмову. Для кращого розуміння особливостей Закону організатори порадили ознайомитися із науково-практичним коментарем до нього.

А щоб теорія загалом краще засвоїлася, її підкріпили практикою, влаштувавши інтерактив. Учасники поділилися на чотири команди, кожні дві з яких отримали два кейси і завдання виступити опонентами одне одного, обґрунтовуючи, згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації», право на розголошення чи ненадання доступу у певній ситуації.

Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація