В Кіровограді попрощались з видатним військовим Юрієм Олефіренком (ФОТО, ВІДЕО)

  • Друк
  • Email

Сьогодні в Кіровограді провели в останню путь свого земляка, легендарного військового, капітана першого рангу ВМС України командира 73-го морського центру спеціального призначення Юрія Борисовича Олефіренка.

 

Попрощатися з Героїм на Театральну площу Кіровограда прийшло понад тисяча кіровоградців.

Загинув наш видатний земляк при виконанні бойового завдання під час антитерористичної операції. Юрій Олефіренко разом зі своїми підлеглими, провівши ефективну розвідку, надав командуванню важливу інформацію про мінометні позиції противника, що вів інтенсивний вогонь по селу Павлопіль Новоазовського району Донецької області, завдяки чому, українська артилерія завдала удару і знищила ворога. 16 січня, поблизу Маріуполя Герой зі своїм підрозділом потрапив під щільний мінометний обстріл, і намагаючись захистити підлеглих, Юрій закрив своїм тілом, від уламків, трьох бійців. Загинув пан Юрій при транспортуванні до госпіталя, серце не витримало.

Провести Героя в кращий світ прийшли очільники міста та області, військові, громадські активісти, волонтери. 

"Горе прийшло в усі військово-морські сили збройних сил України", - сказав заступник командувача ВМС України капітан 1 рангу Андрій Урсол, який теж приїхав попрощатися з Героєм. -  "Враховуючи його заслуги та бойовий шлях, хтось міг би сказати "Свою війну я вже відвоював", але не Юрій Борисович. Коли загарбник прийшов на українську землю, він став на захист Вітчизни".

Поховають Юрія Борисовича на Рівнянському кладовищі Кіровограда в секторі почесних поховань.

Загиблий Герой Юрій Борисович Олефіренко закінчив факультет спецназу Рязанського училища ВДВ СРСР, і був направлений в бойову частину - "кабульську роту". Це була 459 окрема рота спеціального призначення, перший штатний підрозділ спецназу 40-ї армії в Афганістані. Тоді Герой добровільно попросив продовжити йому відрядження, і відвоював в Афганістані повних чотири роки, за бойові операції нагороджений орденом і медаллю.
Видатні інтелектуальні здібності дозволили йому під час війни, в ході постійних активних бойових дій, досконало вивчити фарсі. Олефіренко легко опанував складну мову, читав вірші і співав пісні, спілкувався з місцевими жителями як своя людина.
В Україні всю свою військову кар'єру Юрій Борисович також прослужив у частинах спецназу, у Кіровограді та в Очакові. Багато сил віддав 17-ій бригаді, що була переформована в 73-ій морський центр спеціального призначення.
Юрію Олефіренко довелося повернутися в Афган ще раз. У 2007-му протягом року він працював у складі місії української військової розвідки, невеликого підрозділу, який брав участь в операціях НАТО в складі литовського контингенту.
На початку війни з Росією Юрій Борисович перебував на пенсії, але він не міг залишитися осторонь у важкий для Батьківщини час. Олефіренко добровільно з'явився до військкомату, і отримав призначення на посаду командира 42-го батальйону територіальної оборони Кіровоградської області. Він сформував батальйон, і зробив усе, щоб перетворити добровольців і мобілізованих в боєздатну військову частину.
                                                                                                                  Вічна слава Герою!!!

Останнє редагування Четвер, 29 січня 2015 11:50
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація