"Небесний взвод" 34-го батальйону поповнився тринадцятим воїном (ФОТО)

  • Друк
  • Email

Іще один побратим покинув нас назавжди. Іще один солдат встав до рядів Небесного Взводу 34-го батальйону.

Солдат Андрій Соколенко пішов з життя після чотирьох місяців госпіталізації, повідомляє офіційна Фейсбук-сторінка Батальйон "Батьківщина".

"Андрій був одним з найкращих бійців. Справжній мужик". - згадує про нього однополчанин Роман. - "Він не вмів і ніколи не хотів брехати. Окрім кришталевої чесності він мав неймовірну мужність. Ніколи не пригинався - у повний зріст першим йшов у бій, і жодного разу не вдягнув бронежилет".

На самому початку АТО, Андрій добровольцем пішов у ряди 34-го батальйону територіальної оборони . За словами бійців, він міг відремонтувати та налагодити все - від ноутбука до БТР-а. Але все це він робив у вільний від служби час - не марнував жодної хвилини. В останню чергу рядовий Соколенко дбав про себе - все до останнього він віддавав побратимам.

"Поведінка у нього була дійсно лицарська", - каже Роман. - "Він надривався але діставав що завгодно, від води та цигарок, до набоїв та деталей. До речі, останні він розробляв та удосконалював самотужки. Навіть коли лежав при смерті, копався у кресленнях та схемах, бо дуже хотів сконструювати нову деталь для автомату. За свою винахідливість він з перших днів носив позивний "Лівша".

Проводжали убитого козака всім домом. Мешканці, що висипали на вулицю не могли стримувати ридань - Андрій був тут улюбленцем. Його всі любили та поважали за неймовірну доброту та затяту працьовитість. Він ніколи не відмовляв у допомозі та не терпів несправедливості. Перед труною жителі дому пообіцяли родині вояка, що добиватимуться встановлення меморіальної дошки на стіні будинку.

"Синочку мій"... - плакав над тілом Андрія старенький тато. - "Якби ти тільки знав як мені тяжко. Пробач, що я тебе не вберіг! Не звозив до Казахстану на могилу дідуся й бабусі. Не відвів на узбережжя океану та не показав місце до стояв наш підводний човен... Я пишаюся тобою, синочку. Пишаюсь тим, що ти віддав своє життя за Україну!"

Смерть пришла до Андрія не очікувано. Загін добровольців боронив блокпост, коли терористи почали обстріл з мінометів. Майже всі бійці зайшли в укриття. Всі, окрім рядового Соколенка. Він знав, що десь поряд ховається сепаратист-коректировщик, і рятуючи життя побратимів відкрив з автомату вогонь по "зеленці", у якій засів терорист.

"Сепар утік", - згадує Роман. - "Вогонь по нас припинився. У той день він нас врятував... Але остання міна лягла поряд з Андрієм. Він самотужки відійшов в укриття, і тільки там ми побачили, що у нього в тілі криваві дірки. Він опирався, не хотів лікуватись, але ми віддали його медикам. Лише згодом з'ясувалось, що скалки розійшлися по усіх його нутрощах..."

"Лівша" згасав на очах у побратимів. Йому ставало все гірше і вітчизняні медики лише знизували плечима. Було вирішено відправляти козака до Польщі, навіть знайшлися меценати, що згідні були забезпечити його лікування. Але його чомусь перевезли з Харкова до Києва, хоча "Лівша" був нетранспортабельний. Це була остання крапля для знесиленого воїна, який вже страждав від запалення черевини.

"Я прийшов до нього перед Різдвом"... - згадує Роман. - "Він лежав там, з розкритими кишками, але коли побачив мене, почав радіти, і навіть жартувати. Я дивися на нього, і не міг повірити у таку нелюдську силу духу - попри пекельний біль та муки, він сміявся та розповідав, що хоче перевезти до АТО реанімаційний комплекс, у якому лежав... Дев'ятого числа він помер. Ніби не хотів псувати близьким різдвяні свята..."

Так закінчив свій шлях ще один український лицар - душа 34-го батальйону. Своєю смертю Андрій довів, що мужність веде нас на небеса, а Бог забирає до себе найкращих.

Читайте також: "Небесний взвод" 34-го батальйону. Бути воїном – значить жити вічно

Закінчити цю статтю присвячену нашому "Лівші" хочеться щирим побажанням:
Хай діти наші будуть такими, як він.

Останнє редагування Понеділок, 12 січня 2015 15:36
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація