В КНТУ спецпризначенцю-герою АТО, пораненому поблизу Ізвариного, урочисто вручили диплом бакалавра (ВІДЕО, ФОТО)

  • Друк
  • Email

Сьогодні в стінах Кіровоградського національного технічного університету відбулося урочисте вручення диплома бакалавра Герою АТО спецпризначенцю 3-го окремого полку, який отримав важкі поранення неподалік україно-російського кордону, Василю Петринку.

Василь отримав диплом з рук ректора університету Михайла Черновола під час засідання Вченої ради КНТУ.

"Я впевнений, що найбільші переживання кожного з нас, як і всіх українців, стосуються подій на сході нашої країни", - сказав Михайло Іванович, звертаючись до колег. - "Дуже багато вірних синів України захищають зараз наш спокій в зоні АТО. Серед них є і наші студенти, один з яких зараз перед вами".

Безпосередньо в момент вручення диплома всі присутні в залі продемонстрували свою шану і повагу, підвівшись на ноги, і одарили випускника-героя гучними оплесками.

Отримавши диплом, Василь дав короткий коментар представникам ЗМІ.

Він повідомив, що отримав поранення через те, що намагався врятувати товариша.

"Ми виконували там бойове завдання, і намагалися швидше припинити війну, щоб життя в нашій державі знову стало таким, як до військового конфлікту".

Порадіти за Василя прийшли два його вірних товариша Євген Зінов'єв та Вадим Голованюк, з якими вони разом грають у футбольній команді. Товариші, дізнавшись про поранення свого друга відразу почали збір коштів на його лікування, і навіть організовували благодійний футбольний матч на стадіоні "Зірка".

Наразі вони знову ж таки поряд з другом і допомагають йому в реабілітації та поверненні до повноцінного життя, називаючи його своїм Героєм.

Для довідки:
Петринко Василь Андрійович — молодший сержант Збройних сил України, розвідник  3-го окремого полку спеціального призначення.
Зазнав важкого поранення поблизу російського кордону під Ізвариним 15 липня у боях із терористами. Довго був без свідомості через поранення в голову, спроби військових пробитися та вивезти поранених через контрольовану терористами територію закінчилися невдачею. Щоби врятувати Василю життя його переправили в місто Гуково Ростовської області. В Росії провели операцію — зробили трепанація черепа, видалено велику гематому й осколок.
З допомогою консула України та Червоного Хреста через тиждень переправлений в Київ, у нейрохірургічне відділення Головного військового клінічного госпіталя. Стан залишається важким, 2 тижні перебував у комі при високій температурі, згодом почав самостійно дихати, ліва частина тіла реагує на дотик; впізнає матір та товарищів по службі, почав говорити окремими словами. 20 серпня переведений з реанімації до загальної палати, попереду довготривала реабілітація.
14 серпня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Останнє редагування Четвер, 18 грудня 2014 17:03
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація