В Кіровограді показали фільм "Ігри Путіна" в рамках фестивалю документального кіно (ВІДЕО)

  • Друк
  • Email

Сьогодні, 20-го листопада, в рамках фестивалю документальних фільмів DOCUdays, що триває в Кіровограді, відбувся показ скандального фільму Олександра Гентелева «Ігри Путіна»( Putin's Games) присвячений підготовці до Олімпіади в Сочі. Фільм знято за фінансової допомоги Німеччини, Австрії та Ізраїлю. Він розповідає про корупцію при будівництві олімпійських об'єктів і про збитки, завдані екології Сочі і місцевим жителям.

За інформацією ряду ЗМІ, Міжнародний олімпійський комітет, який заборонив використовувати в назві картини слово «олімпіада» та архівні записи Олімпійських ігор, назвав фільм «політично мотивованою атакою на цінності Ігор».

600000 фунтів стерлінгів пропонували авторам цієї документальної стрічки, щоб вона НЕ вийшла на екрани. Але ні, картина все-таки вийшла!

ЇЇ презентували на фестивалі документального кіно IDFA в Амстердамі.

Картина задумувалась як фарс і можливо, так вона й сприймалася б, якби не події останніх місяців.

Незграбність непрактичність і марнотратство при будівництві олімпійських об’єктів могли б смішити, натомість сьогодні в цьому всьому читається інше. А саме – жодна практична доцільність, природні  чи інші перешкоди, економічні  інтереси не зупинять Путіна на шляху до того, щоб здійснити свою забаганку.  Провести зимову Олімпіаду в субтропіках, побудувати олімпійські об’єкти в болотистій місцевості, знищити заповідну природу, викинути тисячі людей на вулицю – ніщо не стане на заваді.

З цим розумінням, економічні санкції, які протиставляє цивілізований світ  Путінській агресії в Україні виглядають ще менш переконливими.

Фільм допомагає збагнути і усвідомити врешті ще одну дуже важливу річ: сучасний російський войовничий волюнтаризм  - це не лише Путін, це весь російський народ, який підтримує свого царя і готовий на все заради нього. Путінська Олімпіада коштувала Росії фантастичних 50 млрд $ при тому, що середній бюджет аналогічних заходів в інших країнах не перевищував ніколи 3 млрд $. Але чи бачили ми обурення росіян?  Аж ніяк.  Вони ликують, радіють, мовляв «магьом». А потім був «кримнаш» і гімни Новоросії.

Певно найсимволічнішим образом всієї картини є кадри того, як екскаватор ковшем черпає брудну воду з багнюкою, а та весь час вихлюпується і ківш знову і знову опускається в калюжу, щоб вичерпати її, бо ж в цьому місці має бути будівництво. В цьому вся Росія – нелогічна, безтолкова, волюнтаристська, насильницька і  в той же час наполеглива.

 

Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація