Нинішнього року у лісах Кіровоградщини виникло найменше пожеж за останніх 14 років

  • Друк
  • Email

На початку листопада в області завершився пожежонебезпечний період. Як свідчить статистика, нинішнього року лісових пожеж на Кіровоградщині було значно менше, ніж в попередні роки 21-го сторіччя. Завдяки дощовим та більш прохолодним весні та літу значно скоротилось число пожеж у лісах  — до чотирьох у 2014 році. За даними сектору лісорозведення обласного управління лісового та мисливського господарства, це на  10 пожеж менше, ніж у 2013 році, і у десятки разів менше, ніж було зафіксовано на початку сторіччя.

 «Антирекорд» за максимальною кількістю пожеж у лісах Кіровоградщини було побито у 2007 році. Тоді пожежі доводилось гасити у 42 рази частіше (трапилось  170 загорянь). З 2001-го по 2003-й рік реєстрували від 121 до 144 пожеж. Значне число пожеж виникло і 2005 року – 118.

У наступні після 2005-го роки кількість лісових пожеж у регіоні почала скорочуватись – 2008-го лісові насадження горіли 20 разів, 2010-го – 40, 2011-го – 28. У 2012-13 роках зафіксовано 13 і 14 пожеж, відповідно.

Питання охорони лісів від пожеж одне з найактуальніших для лісової охорони, зазначає завідувач сектору лісорозведення Лариса Романська. Загалом під охороною лісівників перебуває 127 тис. га. Щоб вчасно попередити пожежі у лісових масивах, лісівники області вживають усіх заходів для зміцнення пожежної безпеки у лісах. Здійснюється постійне патрулювання у зелених насадженнях, створюються мінералізовані смуги і проводиться догляд за ними. Перекриваються позапланові дороги, у місцях відпочинку встановлюють інформаційні стенди із наочною агітацією.

 

Навесні спільно з працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій проводяться практичні навчання з виявлення та ліквідації лісових пожеж. Організовано роботу мобільних груп, які здійснюють патрулювання лісів. Кожне лісництво має команду пожежогасіння, створені пункти зберігання протипожежного інвентарю.

 

У розпорядженні лісової охорони є пожежні автомобілі та лісові пожежні модулі. Серед інших засобів пожежогасіння -  ранцеві лісові вогнегасники. У Світловодському лісгоспі діє лісопожежна станція першого типу.

 

Упродовж останніх років лісогосподарські підприємства Кіровоградщини – Олександрівський, Світловодський та Онуфріївський лісгоспи – контролюють стан хвойних насаджень за допомогою  телевізійних систем спостережень.  За допомогою трьох відеокамер ведеться спостереження за територією лісів у 5,5 тис. га.

Як відомо, спека і засуха не єдині і не головні фактори, що призводять до виникнення лісових пожеж. Зазвичай загоряння у лісових масивах є наслідком необережної поведінки з вогнем у травневі  свята. Пізніше, незважаючи на закінчення літа – початок осені, коли потік відпочивальників до лісів вщухає, необачне поводження змінюється навмисним завданням шкоди лісу. Йдеться про спалювання пожнивних рештків на місці сільгоспугідь, що межують із зеленими насадженнями, та про випалювання сухої трав’яної рослинності уздовж доріг, поблизу населених пунктів, внаслідок чого пошкоджується все живе у лісі.

Попри зменшення кількості лісових пожеж в останні роки, не можна забувати про правила поведінки та поводження з вогнем у лісі.

Тож шановні жителі Кіровоградщини! Бережіть лісові багатства від пожеж! Не ігноруйте найпростішого правила – із лісом треба поводитись як із живим організмом, на зашкодьте йому.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ

 
Останнє редагування Вівторок, 18 листопада 2014 16:01
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація