Версія для друку

Свято мови для військових в лікарні (ФОТО)

Завтра, 9 листопада,  ми всі відзначатимемо День української мови і писемності. Свято особливо тремке і хвилююче у світлі подій, що відбуваються в країні. 
 
Мова є джерелом сили і незнищенності нашого народу, генетичним кодом, який рятує українців у найскладніших історичних випробуваннях. Безліч народів у історії з'являлись і зникали безслідно, попередньо забуваючи свою мову.
 
 
Сьогодні, коли ми знову маємо стверджуватись, доводити власне право бути,  мова, що увібрала в себе всі наші перемоги і поразки, славу і ганьбу допомагає, надихає і надає впевненості. 
 
Завдяки безкоштовним курсам української мови, які діють і в нашому місті зокрема, все більше українців скалічених примусовою чи прихованою русифікацією мають можливість повернутись до мови своїх предків. 
 
Але для кого найбільше сьогодні важливе і необхідне українське слово - це наші воїни, які стоять на захисті держави і першій лінії оборони.
 
Саме для них, військових, які лікуються в обласній лікарні, керівник безкоштовних курсів української мови в Кіровограді Сергій Михальонок та викладач і координатор проекту Наталія Вельгун організували святковий мініконцерт .
 
Керівництво лікарні охоче погодилось на проведення такого заходу, відзначаючи, що хлопцям справді найбільше бракує моральної підтримки, що додавала б сил у процесі видужання.
 
Перед воїнами виступили школярки Сидорак Марія, яка читала свої вірші, Шатілова Анна зіграла на бандурі.
 
Піснями під гітару на вірші місцевих авторів привітали військових Ломовський Олександр та Холявко Віктор – представники клубу бардівської пісні.
 
Не з порожніми руками до найпочесніших слухачів прийшла молода кіровоградська поетка Олена Горобець, яка подарувала всім присутнім книги "До барикад" - збірку кіровоградської революційної поезії і поетичні хроніки АТО "І плаче росами земля.." . Також вона зачитала власні вірші.
 
Бійці, які тимчасово покинули стрій, були розчулені увагою до себе, були дуже вдячні за концерт у свою честь, але навіть в такий момент продовжували думати про своїх побратимів, які далі тримають оборону на сході, зазначивши, що там на передовій хлопцям вкрай бракує такої моральної підтримки.

Останнє редагування Понеділок, 10 листопада 2014 10:32
Loading...