Українці написали диктант національної єдності. Колектив сайту "Перевесло" також узяв участь(ФОТО)

  • Друк
  • Email

Сьогодні, напередодні Дня писемності та мови та в рамках святкування 90-річчя українського радіо, вчотирнадцяте відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності.

Темою цьогорічного диктанту було дев'яносторіччя українського радіо. В тексті йдеться про те, коли і з яких слів розпочалось національне радіомовлення, яку роль радіозвернення відіграли у часи Другої світової війни і після неї. Радіодиктант розпочався о 13:10. Його диктував автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко, що вже є традицією.

Написання радіодиктанту супроводжується двогодинним марафоном у прямому ефірі, а в прес-центрі Національної радіокомпанії диктант писали спеціально запрошені громадські діячі, митці та політики, зокрема Богдан Червак, Ірен Роздобудько, Ігор Жук. Студенти Київського інституту Бориса Грінченка зазіхнули на встановлення рекорду з наймасовішого написання диктанту і таки встановили його
В Україні 9 листопада відзначається День української писемності і мови. Свято встановлене указом глави держави у 1997 році на честь Нестора Літописця.

Традиційно диктант є не лише можливістю перевірити свої знання з української мови та, а й можливість відчути себе частиною великої нації. Адже до написання радіодиктанту долучаються не лише мешканці країни, а й українці з-за кордону.

Уперше Всеукраїнський диктант національної єдності було проведено 2000 р. Торік українське радіо отримало 15 227 листів, з них 35 робіт – з однією помилкою. Бездоганно минулорічний диктант написали двоє учасників: восьмикласниця Дана Панірська (Житомир) та 72-річна пенсіонерка Ольга Чупик (Львів). Обидві переможниці, окрім пам’ятних подарунків та призів, отримали грошові премії по 5 тисяч гривень кожна.
Цьогоріч організатори заходу прийняли рішення перерахувати кошти з призового фонду на користь військових, але переможців також обіцяють заохотити.
Редакція сайту "Перевесло" в повному складі долучилась до написання диктанту. Далі фото, як це було:
 

Останнє редагування П'ятниця, 07 листопада 2014 16:13
Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація