Версія для друку

Кіровоградський 34-ий батальйон тероборони стає мотопіхотним, і буде мати суттєвіше озброєння (ФОТО)

На сторінках нашого сайту, ми вже повідомляли про зміни в статусі 34-го батальйону територіальної оборони, який, за словами "замполіта" батальйону Марата Сулейманова, що були опубліковані в соцмережі Фейсбук, став одним з батальйонів 57-ї мотострілкової бригади.

"Для нас це катастрофа", - стверджував у коментарі Сулейманов. - "Ми прийшли на війну як добровольці, як територіальна оборона. За законом ми мали знаходитись тут лише один рік, після чого повернутись до сімей. А тепер ми будемо тут рівно стільки скільки цього забажає командування!"

 

Цю інформацію прокоментував заступник начальника відділу по роботі з особовим складом Кіровоградського обласного військкомісаріату Олег Семенчук, який прийшов сьогодні на площу Героїв Майдану поспілкуватися з родичами бійців 34-го батальйону. Також на центральну площу прийшло з десяток журналістів.

Причиною концентрації журналістів та присутності представників військкомату стала "високопрофесійна" робота одного з кіровоградських інтернет-видань, які звичайну зустріч родичів бійців роздули у мітинг, де вони ніби то мали, цитуємо, "висловити свою позицію з приводу зміни статусу підрозділу". Насправді ж, це була робоча зустріч з метою обговорення проблем підрозділу та подальшої координації у їх вирішенні.

 

Активістка волонтерської організації "Українська Варта" Юлія Мартинюк закликала родичів бійців прийти для обговорення подальших дій, і аж ніяк не для протестів чи мітингів, на чому вона наголосила і на площі.

"Ми зібрались тут виключно для обговорення ситуації та наших подальших дій", - сказала вона. - "Ми не повідомляли жодному виданню, що це буде протестна акція чи мітинг!"

Через ажіотаж навколо події, волонтерка змушена була навіть окремим постом на своїй сторінці наголосити на тому, що це не мітинг, а просто зустріч.

Стосовно статусу 34-го БТРО, заступник начальника відділу по роботі з особовим складом Кіровоградського обласного військкомісаріату Олег Семенчук сказав:

"По-перше, 34-ий батальйон ніколи не був добровольчим, це штатна одиниця Міністерства оборони. Особовий склад підрозділу повністю стоїть на забезпеченні Міноборони". 

Він підтвердив те, що 34 БТРО віднині стає батальйоном 57-ї мотострілкової бригади, і уточнив, що зроблено це для того, щоб батальйон мав змогу отримати суттєвішу потужнішу зброю для виконання завдань в зоні АТО.

"Підрозділ тероборони має право тільки на стрілкову зброю і має забезпечувати оборону в межах області, а хлопці від самого початку відбули в зону АТО і знаходяться там в гарячих точках", - розповів представник військкомату. "Для того, щоб мати змогу надати їм важке озброєння, його і перейменовують у мотопіхотний батальйон. Підрозділ як знаходився під юрисдикцією Міноборони, так і залишиться".

Щодо коментарів "замполіта" батальйону Марата Сулейманова про те, що вони мали служити один рік, Олег Семенчук повідомив, що демобілізація особового складу відбудеться по завершенню особливого періоду.

"Всі бійці підрозділу не є добровольцями, і підрозділ не носив статусу добровольчого", - пояснив заступник начальника відділу по роботі з особовим складом Кіровоградського обласного військкомісаріату. - "Вони прийшли у військкомат, а звідти були призвані на службу по мобілізації. Їх демобілозація буде відбуватись поступово, згідно наказу Президента України".

Останнє редагування Вівторок, 28 жовтня 2014 17:12
Loading...