Чи ефективно працює Парламент після Майдану?

Революція Гідності відбулася 133 дні тому, вона стала приводом для втечі екс-президента Януковича та формування нової більшості в Парламенті.

(Сім’я Януковича зараз перебуває в розшуку, і є персонами нон-грата в Україні.  Так, станом на сьогодні, сума заблокованих коштів оточення колишнього Президента України Віктора Януковича збільшилася до 1,42 млрд дол.)

Змінами, які породив Майдан, ми обрали демократичний вектор розвитку своєї Батьківщини. Відбулася ротація депутатів, дехто тікав, дехто очолив високі посади. Ті, хто опинилися біля керма влади обіцяли максимально швидко та ефективно навести лад і спокійв Україні.

Водночас, громадські активісти, аби не дистанціюватись від політики, розгорнули активну діяльність для розбудови оновленої України.

Так, у січні 2014-го була заснована ініціатива Реанімаційний Пакет Реформ (РПР), яка об’єднала більш ніж 200 різнопрофільних експертів, що розробляють законопроекти, добиваються їхнього ухвалення та контролюють утілення реформаторських законів.

Для ефективної співпраці експертів та парламентарів у березні 2014-го було утворено міжфракційне депутатське об`єднання «Платформа реформ», до якої увійшли 26 законотворців. Об’єднанням керують 5 співголів: народний депутат Юрій Дерев’янко (позафракційний), Павло Різаненко (фракція «УДАР»), Андрій Шевченко (фракція «Батьківщина»), Юрій Сиротюк (фракція ВО «Свобода»), Юрій Благодир (група «Суверенна європейська Україна»).

 

Проміжні підсумки першої сесії Верховної Ради після Майдану.

 

Нещодано у Верховній Раді відбулося спільне засідання експертів РПР і «Платформи реформ» для підбиття підсумків співпраці за перші 130 днів роботи нової парламентської більшості.

За 130 днів роботи Парламенту активісти Реанімаційного пакету реформ у співпраці з народними депутатами об’єднання “Платформа реформ» добилися ухвалення десяти законів:

Закон про державні закупівлі №2207 та №4587; зміни до Закону України про доступ до публічної інформації” №0947; закон про відновлення довіри до судової системи №4378-1; з акон про Суспільне мовлення в Україні №1076; зміни до кримінального кодексу, необхідні для візової лібералізації №4556; закон про стандартизацію №4585; закон про метрологію та метрологічну діяльність №4583; закон про вищу освіту №1187-2; закон про співробітництво територіальних громад №4756.

 

Це скромний результат роботи над необхідними законопроектами!

 

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін так прокоментував діяльність політиків:«Лише три антикорупційні закони були прийняті за 130 днів! Це при тому, що корупція була однією з головних причин виходу мільйонів людей на Майдан. І навіть ці три закони депутати ухвалили не з власної доброї волі, а лише під тиском МВФ і необхідності виконання плану візової лібералізації» 

 

У Верховній Раді «зависла» значна частина реформаційних законопроектів

Нагадаю, з 22 по 25 липня та 12 по 15 серпня відбудуться чергові пленарні засідання Верховної Ради України. Протягом цих восьми днів у депутатів та уряду є можливість прийняти життєво необхідні законопроекти. А це насамперед:  якнайшвидша ратифікація Угоди про Асоціацію ЄС; реформа виборчого законодавства через впровадження виборчої системи за відкритими списками і ухвалення закону № 4846, що робить прозорішим фінансову звітування партій та учасників виборчого процесу; ухвалення закону про прокуратору; ухвалення двох антикорупційних законів №4728 та №2012а; ухвалення закону № 4751, що впорядковує процедури та оплату за отримання закордонних паспортів; 6. Визнання  Римського статуту та юрисдикцію Міжнародного кримінального суду – законопроект №4873; продовження судової реформи – законопроект № 4829; ухвалення двох євроінтеграційних законів – №4179а та №4987-1; ухвалення двох законів із децентралізації – №3747 та №4070а; ухвалення закону про електронну комерцію №2306а; ухвалення закону  про ідентифікацію міліції №4988.

 

 

Наступне засідання Верховної Ради 22 липня, до цього часу у депутатів є час підняти в порядку денному на вищі позиції необхідні законопроекти.

 

Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація