Ціна совісті в педагогіці. Рекомендовані

Маю честь. Як ушановують майданівців в ДНЗ Кіровоградське ВПУ 4. Сьогоднішній ранок розпочався незвично: прокинувся раніше, ніж завжди, і на те була причина. Сьогодні річниця загибелі на майдані Героя Небесної сотні Віктора Чміленка. Всю ніч уві сні проносились події минулого року: як нас звела доля на Кіровоградському майдані, як відстоювали власну честь та гідність у сутичках із тітушками під облдержадміністрацією, де за моєю спиною один із тієї погані розбив Віктору голову молотком. Пригадувались і дії на вулиці Грушевського. Тоді ми йшли під кулі снайперів не за гроші, не за посади, а за совість. Згадався і той день, коли з мовчазної згоди директора мого училища мене виводили з уроку представники УБОЗУ. Тоді ж із посмішкою на обличчі констатували, що в ту хвилину я в стані алкогольного сп’яніння блукаю центром міста. Комедією здавався і сам суд, на якому я отримав 12 діб адмінарешту. Все це наснилось уві сні. Проте прокинувшись, захотілось переступити ті спогади, піти на роботу, розповісти дітям про ті буремні часи та вшанувати на пам’ятному віче Віктора. Проте виявилось, що цей рік змінив не всіх. Посеред одного з уроків учнів почали виводити з класів. При цьому, не зважаючи на температуру в класі 12 градусів, вимагали, щоб вони роздягнулись. На моє питання до керівника закладу: «Навіщо, адже у вестибюлі значно прохолодніше», почув відповідь: «Щоб гість Стрижаков Артем, який приїхав ушанувати пам'ять полеглих на Майдані та подарувати училищу навчальний симулятор, вважав, немов би у нас тепло в приміщеннях». Такого шоку я не відчував з часу подій річної давнини. Але, як виявилось, це був лише початок. В кінці робочого дня керівництво закладу зібрало весь колектив та влаштувало мені показове промивання мізків, щоб, як то кажуть у народі, іншим не було повадно. P.S Хотілося звернутись до пана Кузьменка. С. А., який при призначенні на посаду голови Кіровоградської ОДА, обіцяв упроваджувати постулати, за які я з тисячами своїх однодумців та побратимів йшли під кулі на Майдані. Пане Сергію, пам’ятайте: всякому приниженню є своя межа! І якщо Ви не почнете змінювати залишки регіоналів, які ненавидять все, що пов’язано з Революцією Гідності, то змінювати доведеться тих, хто уособлює систему!

Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

3 коментарі

 • Коментувати Сергій Запорожець Вівторок, 24 лютого 2015 01:41 Автор Сергій Запорожець

  Хочу дати відповідь поважній пані Оксані Яценко відносно її поглядів. Так, нас обє"днала спільна боротьба з совєтським мороком та бандитизмом у владі "ригів", але обє"днала лише людей з демократичними спрямуваннями, а не з тими хто був з бандюковичами. Адже коли приїздив до Кіровограду Ларін то головний герой відвідин школи був на цьому зборищі і не просто був, а сидів в президії біля Ларіна. Такі як він ніколи не будуть з народом. Все що вони роблять це мімікрія заради виживання, пристосування та наживи на таких наївних, або не зовсім, як ви. Після помаранчевої революції таких пристосуванців було багато і потім вони знову "душили" людей та грабували громаду. Тепер вони знову готові зробити так само. І поки таку мерзоту не винищать, доти ми будемо в небезпеці.

 • Коментувати Наталя Неділя, 22 лютого 2015 18:58 Автор Наталя

  А Стрижаков тепер ушановує пам'ять полеглих на Майдані. Він, звісно, має відношення до Майдану. А якщо більш точно, то до антимайдану. Тому правильно було б не запрошувати його в дні пам'яті Небесної сотні. А подарувати закладу заплановане потрібно було в інший день. І не потрібно для цього виводити всіх учнів.

 • Коментувати Оксана Яценко.. Неділя, 22 лютого 2015 17:03 Автор Оксана Яценко..

  Річниця революції Гідності повернула у ті дні, коли ми здобули надію на краще майбутнє, ми повірили в можливість кращого життя. Не всі, можливо, були на Майдані. Але кожен із нас, як ніколи, прагне миру, спокою, добробуту. Стає невимовно боляче, що заклади освіти вимушені виживати у такий складний час. Сьогоднішній день потребує, як ніколи, єдності у думках, діях… Проте, що це?
  У маршрутці водій ( це було 20.02. – річниця вшанування Героїв Майдану) на моє прохання вимкнути гучну музику, сказав, що йому буде невесело працювати, дехто з колег не зрозумів ( або не хотів розуміти) причин революції…
  Саме зараз хочу звернутись до Вас, пане Миколо! Нас усіх, патріотів і не зовсім, об’єднала Україна. І саме зараз ми повинні, як ніколи, об’єднатись у один-єдиний український народ. Не всі люди мають однакові погляди на події, розсудить нас час. І чи не добрими справами щодня потрібно доводити, що ми - український народ, ми - колектив, ми - сім'я… Мені дуже дивно, що після проведення трьох заходів ( волонтерська допомога 17 тер батальйону, початок Революції Гідності, 21 лютого та вручення симулятора для роботи на верстаті) ви влаштовуєте якісь позакулісні обговорення із елементами оббріхування свого ж навчального закладу. Ваша інтерпретація того, що відбувається у закладі, дуже дивна. При чому, ваш однодумець Володимир Канцер сміливо називає своїх учнів «дебілами» ( хіба немає жодного «нормального»?). З них вийшли учні, що захищали незалежність України та загинули за неї. Це Волохов Олексій, Кондаков Олександр та Паршутін Олег. Світла їм пам'ять!
  Вам було дуже боляче за роздягнутих учнів… А чому ж ви самі були без верхнього одягу? Хіба не було холодно? А учнів попросили зняти куртки задля вихованості й поваги до події, що відбувалась. До речі, у вестибюлі працює опалення. Ви краще б підняли паніку навколо становища наших воїнів, їм там справді холодно.
  Всі відповіді, Миколо, шукайте у своїй совісті! Не за розбрат загинула Небесна Сотня і гинуть українські патріоти, а за ЄДНІСТЬ. І якщо хтось, на вашу думку, помилився, доведіть йому це силою розуму, а не «сміливими» статтями. Може, і не питаєте поради, але перечитайте «Захара Беркута» Івана Франка. Для Вас це актуально.
  І ще. Пане, Лаврусь, якщо хочете почути правду, почуйте й тих людей, які мають іншу думку, ніж пан Гречуха. Повірте, це розумні і толерантні люди, які щиро вболівають за долю України, а не за свої гаманці. СЛАВА УКРАЇНІ!!!
  З повагою до українців та України Оксана Яценко

Додаткова інформація