Дошкільна освіта. Чому вчать дітей в дитячих садочках?

Особисто для мене це питання є напрочуд актуальне.

Патріотичне виховання.

Елементарний приклад, пару днів тому запропонувала виховательці одного з київських садочків (номер садочка поки що не називатиму, можливо, передумають) провести заняття, де би діти намалювали щось патріотичне для силовиків на Схід. На жаль, ідея зависла на ще на початку її втілення. Так от, для того, щоби провести заняття  на подібну тему, необхідно смикнути завідувача, яка, у свою чергу, має смикнути головну в районі. Тобто як мені пояснила вихователька. «Зараз літо, тому лише десь восени щось буде ясно».

Потім, на прикладі, святкування 8 березня. Вирішили його ігнорувати як свято, а прожити як звичайний день. Від батьківського комітету лунали погрози, мовляв, будуть вжиті санкції, тому що треба вихователів привітати, треба бути як всі... Але згадаймо сценарії свят у більшості дитячих садочків. Це застарілі, не змінні «совкові» програми, де діти сидять як грибочки і по черзі розказують віршики. Звісно, центральні фігури свят це діточки, батьки яких активніше заграють із вихователями чи керівництвом ДНЗ.

Тому, вважаю, що програми розвитку дітей мають крокувати в ногу з часом і щорічно оновлюватися відповідно до європейських стандартів дошкільної освіти.

Внески в садочку.

Повелося, що вихователі в примусовому порядку частенько займаються збиранням коштів у добровільно-примусовому характері. Так от, відповідно  до чинного законодавства, збиранням благодійних внесків можуть займатися лише благодійні організації.  У благодійній організації не можуть працювати безпосередньо працівники навчального закладу…

Батьки мають самі організуватися щодо цього, повинно бути відповідне рішення батьківського комітету або ради навчального закладу. Можна обирати чи надавати внески у грошовій формі, чи у вигляді товарів, робіт, послуг. Зауважу, що кошти не повинні збирати готівкою, їх мають перераховувати на рахунок благодійного фонду або на спецрахунок, який відкривається в районному управлінні чи відділі освіти. Інакше це  порушення. Найменше покарання за такі порушення — штрафні санкції, може бути і притягнення до кримінальної відповідальності.

 Згадати варто і за розмір плати за харчування чи - то  в державних, чи – то комунальних ДНЗ. Згідно зі статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту», розмір плати за харчування встановлюється один раз на рік. Для комунальних і державних навчальних закладів ця плата не може перевищувати 50% у міській місцевості (а в сільській — 30%) від вартості харчування на день. Однак від сплати за харчування можуть звільнити, якщо в сім’ї сукупний дохід менший, ніж прожитковий мінімум.

 

Є ще багато нюансів роботи садочків…

П.С.

Вчора відбулася Всеукраїнська нарада з питань цілей, змісту та форм дошкільної освіти, де заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський наголошував на важливості залучення громадських інститутів до обговорення питань освіти. Висновки такі самі, що й на минулій нараді.  

Тому існування багатьох проблем  необхідно вирішувати спільними зусиллями Міносвіти, громадських інститутів, вихователів  і батьків.

 

 

Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація