Як працюють кіровоградські депутати з місцевими ЗМІ

Синдром джинси.

Мас-медіа, як відомо,  це  четверта влада (поряд із законодавчою,  виконавчою і судовою), яка  формує тенденції як держави, так і громадської думки. Демократична журналістика, про яку ми останнім часом все більше згадуємо, і якої прагнемо,  завжди в опозиції до влади. Тож, творення об’єктивного, незалежного поля ЗМІ – прерогатива майбутнього.

Що ми маємо серед народних депутатів від Кіровоградщини? Народні обранці від міста, схоже, розглядають ЗМІ як основний ресурс утримання свого рейтингу. Тож, корупційні схеми плавно і впевнено перенеслися на стосунки між депутатами і журналістами.

Що ми бачимо? Від Кіровограда в Парламенті сидять, в більшості,  бізнесмени. Відповідно, так і ведуться розмови з «новоспеченими» і давно сформованими журналістами. Чи не кожен медійник пройшов через руки народних  депутатів, які, на сьогодні, фактично, контролюють місцеві ЗМІ. 

Нагадаємо, в кінці 2013 року Перевесло підсумовувало діяльність депутатів за рік, і як висновок маємо частковий інтерес до активної роботи у  Верховній раді (йдеться про кількість депутатських звернень, виступів під час засідання і т.п). Окрім того, на прохання прозвітувати за рік роботи в Парламенті відгукнулося лише 2 з 11 народних депутата від Кіровограда.

Всі матеріали, які виходять в люди проходять декілька етапів цензури (читай «угодності» депутатам). І як результат маємо законсервовані місцеві засоби масової інформації.

На жаль, із замовними матеріалами не можливо боротися на законодавчому рівні, залишається лише совість, власне, журналіста, ЗМІ від чийого імені надходить до людей інформація. В свою чергу прес-центри народних депутатів охоплюють місто і намагаються контролювати  весь інформаційний потік, що надходить до читачів/глядачів.

Зауважу, прихована реклама заборонена в Україні, але прослідкувати в ЗМІ її вкрай важко, та й самі себе не будуть їсти місцеві «акули пера»…

Діалог

Делегованих виборцями від кіровоградської області наразі 11 депутатів, а поспілкуватися особисто з кожним вкрай важко. Проблема навіть не в умінні говорити, проблема у коментарях безпосередньо з вуст депутатів, які вимагають вичитки і редакції. Тому-то місцеві обранці намагаються  особисто спілкуватися лише через прес-секретарів, ще й підтягується потужний штаб ботів, тролів, коментаторів. Питання просять надсилати в прес-центр, а там подумають чи відповідати і коли.

Не думаю, що в інших регіонах ситуація значно відрізняється,  тому  долати корумповану, джинсову і закриту журналістику варто на законодавчому рівні.

Це проблема з якою необхідно боротися, а правда завжди на боці часу…

 

 

 

Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація